fbpx
spalio 1, 2018

Implantacija

Dantų implantai

Dantų implantai. Kas tai?

Dantų implantas – tai dirbtinis danties šaknies pakaitalas, pagamintas iš titano. Jis pasitelkiamas tuomet, kai žmogus netenka natūralaus danties ir reikia jį atkurti kitomis priemonėmis, siekiant pilnavertės kramtymo funkcijos ir estetikos. Tuomet atliekama dantų implantacija. Dantų implantai sukuria tvirtą atramą pavieniams vainikėliams ar didesniam dantų protezui. Šie stabiliai prisitvirtina prie implanto ir nauji dantys atrodo visiškai natūraliai.

Implantai padeda atkurti:

  • Pavienius dantis;
  • Dantų grupes;
  • Visus abiejų žandikaulių dantis.

Kodėl dantų implantai?

Dantų netektis – tai skaudi tema kiekvienam žmogui. Yra daug skirtingų dantų atkūrimo būdų, tokių kaip išimama plokštelė ar dantų tiltas, tačiau jie nepakankamai gerai sprendžia dantų atkūrimo problemas arba netgi sukuria papildomų bėdų, tokių kaip skrandžio skausmai ar nemalonūs pojūčiai burnoje.

Dantų implantai yra pranašesni už kitus metodus šiose srityse:

  • Jie tvirtai laikosi burnoje, todėl nebaisu kalbėti ir šypsotis;
  • Implantai yra ilgaamžiai;
  • Prigijimo sėkmės tikimybė yra apie 98 procentai;
  • Implantas užpildo tuščią erdvę, todėl šalia esantiems dantims sukuriama atrama ir jie nesideformuoja;
  • Implantais galima atkurti tiek pavienius, tiek viso žandikaulio dantis;
  • Danties vainikėlis atkuriamas ant implanto, todėl nereikia šlifuoti aplinkinių sveikų dantų;
  • Implantais atkuriama tiek estetinė, tiek kramtymo funkcijos.

Kaip vyksta implantacija?

Visų pirma, yra atliekama detali jūsų burnos būklės analizė ir sudaromas individualus gydymo planas, parenkami tinkami implantai. Atvykus į kliniką, pirmiausiai jums yra suleidžiami nuskausminamieji vaistai, o jiems suveikus, pradedama procedūra, trunkanti apie 30-40 minučių. Implantacijos metu buvusio danties vietoje į kaulą įsriegiamas implantas. Tuomet ši vieta užsiuvama ir paliekama gyti. Gyjant operuotai vietai, audiniai pamažu apgaubia implantą. Kadangi titanas yra puikiai biologiškai su žmogaus organizmu suderinama medžiaga, jis stabiliai įsitvirtina kaule, taip išlaikydamas didelius kramtymo krūvius.

Dantų implantacija Tauragėje

Vienmomentė implantacija

Vienmomentė implantacija – tai tokia procedūra, kai vieno vizito metu yra pašalinamas dantis ir į jo vietą įsukamas implantas. Ši procedūra leidžia sutaupyti nemažai laiko, nes pacientas gali greičiau džiaugtis atstatytu dantimi. Daugeliu atveju iškart po vienmomentės implantacijos yra pagaminamas laikinas vainikėlis ir pritvirtinamas ant implanto, taigi pacientas gali nesibaimindamas pasirodyti viešumoje. Po kelių mėnesių yra pagaminamas nuolatinis dantis, kuris pakeičia laikinąjį, savo išvaizda ir savybėmis niekuo nesiskiriantį nuo natūralaus danties.

Dantų atkūrimas ant keturių implantų

Pacientams, kurie yra netekę daugumos ar visų dantų, rekomenduojamas dantų atkūrimas ant keturių implantų. Tai būdas, kuomet į vieną žandikaulį yra sriegiami 4 implantai ir ant jų tvirtinamas stabilus, patogus protezas su dirbtiniais dantimis. Taip atkuriama ne tik estetiška išvaizda, nes dantys atrodo visiškai natūraliai, bet ir kramtymo funkcija. Paprastai žmonės labiausiai vertina pastarąją savybę, nes jie ir vėl gali pradėti valgyti kietą maistą.

Ar skauda implantacijos metu?

Tie pacientai, kuriems yra atlikta implantacija, galėtų paliudyti, kad šios procedūros bijojo visai be reikalo. Dažniausiai pacientams nemalonesnė procedūra būna danties traukimas nei implanto sriegimas. Iš tiesų, visų invazinių procedūrų metu yra naudojami nuskausminamieji vaistai, dėl kurių žmogus nejaučia skausmo ir gali ramiai gulėti odontologo kėdėje.

Kaip elgtis po implantacijos?

Po dantų implantacijos praėjus vaistų poveikiui, gali atsirasti nedidelis maudimas, panašiai kaip po danties rovimo. Dėl šios priežasties reikia vadovautis chirurgo duotais nurodymais ir gerti nuskausminamuosius bei kitus paskirtus medikamentus. Po procedūros reikėtų laikytis ramaus režimo ir vengti fizinio krūvio.

Kaip reikia rūpintis implantais?

Dantų implantai reikalauja tokios pat priežiūros kaip ir natūralūs dantys. Taigi labai svarbu nepamiršti kasdienio atkurtų dantų valymo, tarpdančių išvalymo bei reguliaraus apsilankymo pas odontologus burnos higienai ir profilaktinei dantų apžiūrai.

Kokie kiti danties atkūrimo etapai laukia po implantacijos?

Pasibaigus gijimo procesui po implanto įsriegimo, galima pradėti kitus danties atkūrimo etapus. Jų metu kartu su protezuojančiu gydytoju pacientas apsisprendžia, kokia danties restauracija jam bus gaminama. Tuomet yra atliekamas atspaudo nuėmimas ir pradedama danties gamyba laboratorijoje. Po keleto matavimų, kurių tikslas kuo geriau pritaikyti naują dantį burnoje, jis yra pritvirtinamas, ir pacientas gali džiaugtis nauja, gražia šypsena.

 

Dantų implantai Tauragėje: „IR“ odontologijos namai, T. Ivanausko g. 84. Dantų implantacijos procedūrą atlieka implantuojantis gydytojas Ramūnas Karosevičius.

Dantų implantai Kainos.