fbpx
spalio 1, 2018

Dantų plombavimas

dantų plombavimas Tauragėje

Sveiki ir gražūs dantys yra kiekvieno žmogaus svajonė, tačiau juos nuolat atakuoja daugybė aplinkos veiksnių, kurių sunku išvengti net ir uoliai besirūpinantiems savo burnos higiena. Pastebėjus pirmuosius dantų ėduonies (karieso) požymius, labai svarbu nedelsiant apsilankyti pas odontologą, kuris išvalys pažeistą danties vietą ir ją užtaisys. Kuo greičiau pacientams yra atliekamas dantų plombavimas, tuo lengviau yra įveikiama problema. Labai dažnai pasitaiko atvejų, kai ilgai delsę apsilankyti gydytojo kabinete, pacientai tiesiog praranda dantį, o jo atstatymas reikalauja daugiau laiko resursų ir kainuoja gerokai brangiau nei mažos skylutės sutaisymas.

Kas sukelia dantų ėduonį?

Ėduonį sukelia bakterijos, gaminančios rūgštį, kuri pragraužia danties emalį. Bakterijų mūsų burnoje yra visada ir jų neįmanoma visiškai pašalinti, tačiau žalingas jų poveikis ima reikštis tuomet, kai ilgą laiką nesivalome dantų ir maisto likučiai kaupiasi burnoje. Žalingiausias mūsų dantims yra cukrus, kuris yra pirminis bakterijų energijos šaltinis.

Kokie dantų ėduonies simptomai yra jaučiami?

Pradžioje, kol kariesas tik pradeda formuotis ir nėra didelis, pacientas nejaučia jokių simptomų. Tuomet pažeidimą gali pamatyti tik odontologas profilaktinės apžiūros metu. Būtent todėl ir yra akcentuojama tokių pasitikrinimų nauda, nes ji padeda užkirsti kelią rimtiems dantų pažeidimams ir nemaloniems simptomams.

Vėliau, kai dantų kariesas plečiasi, žmogus gali pradėti jausti tokius simptomus:

  • Skausmas;
  • Nemalonūs pojūčiai kramtant;
  • Paraudusios dantenos aplink pažeistą dantį;
  • Danties jautrumas;
  • Jausmas, tarsi dantis yra „iškeltas“;
  • Pakitusi danties spalva pažeidimo vietoje.

dantų plombavimas

Kaip atliekamas karieso gydymas?

Nedidelio karieso gydymas yra paprasta ir greita procedūra. Jos metu yra pašalinama pažeista danties vieta, o išvalyta ertmė užpildoma atstatomosiomis medžiagomis. Esant poreikiui, gali būti taikoma vietinė nejautra. „IR“ odontologijos namai laikosi minimalaus invazinio požiūrio. Tai reiškia, kad mes darome viską, kad būtų prarandama kuo mažiau sveiko danties audinio ir pašalinama tik pažeista vieta.

Dantų plombavimas mūsų klinikoje atliekamas, naudojant aukščiausios kokybės medžiagas. Jos padengia danties paviršių taip, kad plomba susilietų su danties spalva ir atitiktų natūralius danties išlinkimus ir formas.

Kokios galimos komplikacijos, negydant ėduonies?

Dantų ėduonis, kuris nėra gydomas, gali sukelti rimtas komplikacijas, tokias kaip:

  • Gilesnių danties audinių uždegimas;
  • Minkštųjų audinių aplink dantį uždegimas;
  • Infekcija;
  • Danties netekimas.

 

Dantų plombavimas Tauragėje: „IR“ odontologijos namai, T. Ivanausko g. 84. Plombavimą atlieka odontologė Ieva Gudjonytė-Karosevičienė.

Dantų plombavimas, estetinis plombavimas Kainos.