fbpx
spalio 1, 2018

Dantų kanalų gydymas

endodontinis gydymas

Endodontinis gydymas, arba kitaip, dantų kanalų gydymas, yra toks procesas, kurio metu dantis gydomas iš vidaus. Po kietaisiais danties audiniais slepiasi minkštieji audiniai – tai vadinamoji pulpa. Čia gausu kraujagyslių ir nervų, kurie dantį daro gyvybingą.

Endodontinio gydymo tikslas yra išsaugoti nuosavą natūralų dantį.

Dėl ko prireikia endodontinio gydymo?

Kai danties pažeidimais ilgai nesirūpinama, infekcija gali patekti į vidinius danties audinius ir sukelti pulpos uždegimą. Kai uždegimas būna itin stiprus, pulpa žūsta, o jos vietoje atsiranda palanki terpė kauptis bakterijoms. Paprastai dantų kanalų gydymo prireikia šiais atvejais:

  • Danties ėduonies negydymas;
  • Gilus ėduonis;
  • Danties trauma.

Dantų kanalų gydymas

Kaip atliekamas endodontinis gydymas?

Kiekvieno paciento atvejis ir pažeidimų mastas yra skirtingas, tačiau bendrai procesas susideda iš tokių pagrindinių veiksmų:

  • Atliekama rentgeno nuotrauka, padedanti nustatyti diagnozę ir kanalų skaičių;
  • Preparuojant danties audinius atveriama pulpos kamera;
  • Pašalinama danties pulpa;
  • Visi kanalai yra atidžiai išvalomi ir dezinfekuojami;
  • Kanalai hermetiškai užpildomi specialia medžiaga – gutaperča, kuri nėra toksiška ir nealergizuoja organizmo;
  • Atkuriamas danties vainikinė dalis. Dažniausiai pakanka jį užplombuoti. Esant dideliems pažeidimams, atliekamas danties protezavimas.

Kas nutinka, jei nėra atliekamas dantų kanalų gydymas?

Labai rizikinga ignoruoti šaknies kanalų gydymą, nes tokie veiksmai gali sukelti rimtus viso žmogaus organizmo sveikatos sutrikimus. Visų pirma, žmogus jaučia nemalonius pojūčius ir skausmą. Aplink negydomą vietą ima nykti žandikaulio kaulas. Be to, infekcijos židinys didina širdies ligų riziką.

Kas yra endodontinis pergydymas ir kodėl jo prireikia?

Endodontinis pergydymas dažniausiai reikalingas dėl nekokybiškai atlikto pirminio endodontinio gydymo. Tai gali būti susiję su nepakankama gydytojo kompetencija, tačiau dažniausiai šaknies kanalų pergydymas atliekamas pacientams, kuriems dantys buvo tvarkyti labai seniai ir dėl pažangių technologijų trūkumo odontologai neturėjo galimybės visko atlikti tinkamai. Anksčiau buvo naudojami primityvūs gydymo metodai, nepakankamai kokybiškos medžiagos, nebuvo geros diagnostikos galimybių, todėl būdavo sunku išvengti klaidų. Šiuolaikinė odontologija stipriai pažengė į priekį ir leidžia gydytojams atlikti kokybišką dantų kanalų gydymą.

Nepašalinus visų mikroorganizmų iš šaknies kanalų ar netinkamai juos hermetizavus, dantį vėl pakerta infekcija. Tokiu atveju reikalingas pakartotinis šaknų kanalų gydymas. Pergydymo metu yra pašalinama sena plombinė medžiaga, iš naujo išvalomi kanalai ir hermetiškai užplombuojami.

 

Dantų kanalų gydymas Tauragėje: „IR“ odontologijos namai, T. Ivanausko g. 84. Endodontinį gydymą atlieka odontologė Ieva Gudjonytė-Karosevičienė.

Endodontinis gydymas, endodontinis pergydymas. Kainos.