fbpx
spalio 1, 2018

Dantų balinimas

Dantų balinimas

Matydami gražius aktorių ar dainininkų dantis, žavimės jų baltumu. Tačiau tokius dantis galime turėti kiekvienas. Dažniausiai baltų dantų paslaptis – tai nesudėtinga dantų balinimo procedūra, atliekama odontologo kabinete. Dantų balinimo metu yra pašviesinamas dantų atspalvis ir dantys atrodo jaunatviškiau.

Dantų balinimas gali būti atliekamas įvairiais metodais: balinant namuose įvairiais geliais, nešiojant balinamąsias kapas ar atliekant balinimą odontologo kabinete.

Kaip vyksta dantų balinimas odontologo kabinete?

Dantų balinimas odontologo kabinete yra efektyvus ir greitas dantų balinimo būdas. Šis procesas trunka apie valandą laiko ir yra neskausmingas. Rezultatas po procedūros yra matomas iš karto. Priklausomai nuo paciento dantų spalvos, rekomenduojama atlikti 1-3 procedūras, norint pasiekti geriausią rezultatą. Dantų pašviesėjimas po procedūros priklauso nuo kiekvieno paciento asmeninių veiksnių: burnos higienos kokybės, įgimto dantų atspalvio, dantų emalio storio, amžiaus.

Pagrindiniai dantų balinimo procedūros etapai:

  • Dantenos padengiamos specialia plėvele, kad ant jų nepatektų balinamųjų medžiagų;
  • Dantys tolygiai padengiami balinamojo gelio sluoksniu;
  • Naudojama helio lempa, kuri sustiprina balinimo poveikį;
  • Balinamasis gelis nuvalomas;
  • Dantys padengiami raminančiu geliu, kuris slopina dantų jautrumą.

Dantų balinimas Tauragėje

Kaip elgtis po dantų balinimo procedūros?

Vieną parą po dantų balinimo procedūros rekomenduojama vengti maisto ir gėrimų, turinčių dažančių savybių. Taip pat siūloma vengti rūkymo. Reikia nepamiršti, kad būtina laikytis geros asmeninės burnos higienos: dukart per dieną valyti dantis, naudoti dantų siūlą, 1-2 kartus per metus apsilankyti profesionaliai burnos higienai odontologo kabinete. Gerai prižiūrint dantis, balinimo poveikis laikosi ilgiau, tačiau bet kokiu atveju nėra amžinas.

Reikėtų žinoti, kad pirmas kelias dienas po dantų balinimo galite jausti didesnį dantų jautrumą, bet tai yra normali reakcija po šios procedūros. Norint sumažinti jautrumą, galima naudoti specialiai jautriems dantims skirtas dantų pastas.

Taip pat svarbu paminėti, kad dantų balinimo metu šviesėja tik pačių dantų spalva. Vadinasi, dantų plombavimas, laminačių ar vainikėlių tvirtinimas turėtų būti atliekamas po dantų balinimo. Tai aktualiausia tuomet, jei šios procedūros atliekamos priekinių dantų srityje. Tokiu būdu odontologas galės pritaikyti restauracinės medžiagos spalvą prie jūsų pašviesėjusios dantų spalvos.

 

Dantų balinimas Tauragėje: „IR“ odontologijos namai, T. Ivanausko g. 84. Dantų balinimą atlieka odontologė Ieva Gudjonytė-Karosevičienė.

Dantų balinimas Kainos.