fbpx
lapkričio 2, 2018

DUK

Koks yra jūsų darbo laikas?

Mes dirbame nuo pirmadienio iki šeštadienio šiuo grafiku:

I-V: 8 – 18

VI: dirbame pagal poreikį

Kokias paslaugas teikia jūsų odontologijos klinika?

Odontologijos klinika „IR“ odontologijos namai teikia visas pagrindines dantų gydymo paslaugas, tokias kaip dantų implantacija, dantų protezavimas, dantų plombavimas, profesionali burnos higiena, dantų balinimas, šaknies kanalų gydymas, burnos chirurgija, vaikų dantų gydymas.

Mūsų odontologai Tauragėje dirba adresu T. Ivanausko g. 84.

Kokie odontologai Tauragėje dirba jūsų klinikoje?

Mūsų klinikoje dirba profesionalai, besispecializuojantys savo srityse.

Tai implantuojantis gydytojas, ortopedas Ramūnas Karosevičius, gydytoja-odontologė Ieva Gudjonytė-Karosevičienė, burnos chirurgas Ignas Zibartas bei kiti specialistai, atvykstantys pagal poreikį.

Daugiau apie mūsų gydytojus galite sužinoti ČIA.

Kokios yra jūsų klinikos odontologijos paslaugų kainos?

Esame atvira ir skaidri klinika, todėl visos mūsų odontologijos paslaugų kainos yra skelbiamos interneto svetainėje, skiltyje “Kainos”.

Svarbu žinoti, kad tai yra orientacinės kainos. Tiksli paslaugų kaina visuomet paaiškėja vizito pas gydytoją metu, kuomet odontologas apžiūri jūsų dantis, atlieka reikiamus tyrimus ir pasiūlo tinkamus sprendimus. Pagal savo norus ir finansines galimybes jūs galite pasirinkti sau tinkamiausią sprendimą.

Visą išsamų kainoraštį, kokiomis orientacinėmis kainomis atliekamas dantų gydymas Tauragėje, galite rasti, paspaudę šią NUORODĄ.

Kaip išsirenkamas geriausias odontologas dantų gydymui?

Išsirinkti gerą specialistą yra sudėtinga užduotis, reikalaujanti namų darbų atlikimo. Galima tiesiog eiti ir bandyti arba galima susirinkti visą įmanomą informaciją apie jus dominantį odontologą.

Mes rekomenduojame paklausinėti savo draugų, kolegų bei artimųjų, kur jie gydosi dantis ir ar yra patenkinti rezultatu. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į gydytojo kvalifikaciją, kokius mokymus jis yra baigęs, kaip dažnai vyksta tobulinti savo įgūdžių (o gal visai to nedaro), ar specialistas dirba su naujausia technika ir ar naudoja pažangiausias metodikas, atrastas odontologijos srityje, kokias naudoja medžiagas. Paprastai tokią informaciją galima rasti odontologijos klinikos svetainėje arba drąsiai paklausti odontologo konsultacijos metu. Gydytojai privalo atsakyti į tokius jūsų klausimus.

Dar vienas svarbus aspektas, į kurį reikia atkreipti dėmesį yra gydytojo bendravimas, atvirumas, atsakymai į jūsų klausimus. Stebėkite, ar gydytojas išsamiai paaiškina jūsų problemą, ar pasiūlo kelis galimus jos sprendimus, ar sudaro preliminarų gydymo planą, ar pateikia jums siūlomų gydymo būdų kainas.

Ir svarbu atminti, kad geriausias odontologas Tauragėje ar kitame mieste nėra tas, kuris gražiausias ar daugiausiai reklamuojasi, o tas, kurį reprezentuoja jo atlikti darbai.

Skauda dantį. Kokios gali būti priežastys?

Jeigu jums skauda dantį, jokiu būdu negalima kentėti ir nieko nedaryti. Dantų skausmas yra labai nemaloni ir varginanti būsena, kuri gali atsirasti netikėtai arba tęstis ilgai.

Skausmo priežastys gali būti labai įvairios: danties ėduonis, danties šaknies ar dantenų uždegimas, danties skilimas, pūlinys, nervo pažeidimas, infekcija. Priežasčių gali būti daug, todėl pajutus danties skausmą rekomenduojama nedelsiant kreiptis į odontologą, kuris jus apžiūrės, atiks reikiamus tyrimus ir nustatys problemos židinį bei atliks reikiamą gydymą. Į danties skausmą reikia reaguoti rimtai, nes jis signalizuoja apie aiškią dantų problemą.

Ar gali būti paveldima dantų būklė ir jų gedimas?

Yra tam tikri požymiai, kurie gali lemti dantų būklės paveldimumą. Tai dantų sangrūda, dantų audinio silpnumas, seilių struktūra, sveikos gyvensenos ir mitybos įpročiai.

Tačiau net jeigu jūsų tėvų ir senelių dantys yra silpni, tai nereiškia, kad ir jūs turėsite tokius dantis. Žinodami šį faktą, galite užkirsti kelią burnos problemoms, imdamiesi aktyvių geros burnos higienos prevencinių veiksmų ir tinkamai prižiūrėdami savo dantis tiek namuose, tiek nuolat lankydamiesi burnos higienai ir profilaktiniams pasitikrinimams pas odontologą.

Kodėl reikalinga burnos higiena odontologo kabinete?

Pati svarbiausia dantų priežiūra vyksta kasdien jūsų namuose.

Tam, kad dantys būtų sveiki ir švarūs, turite kasdien juos valyti dantų šepetėliu ir pasta bei naudoti tarpdančių siūlą. Tačiau net ir atliekant šiuos veiksmus, dažniausiai dantų paviršiuje pamažu kaupiasi apnašos ir dantų akmenys, kurių paprastu šepetėliu pašalinti nepavyksta.

Tam ir reikalinga burnos higiena gydytojo kabinete. Jos metu pašalinamos kietos ir minkštos apnašos, pigmentinės dėmės, nupoliruojami kabančių plombų kraštai. Be to, yra atliekama dantų ir protezų profilaktinė apžiūra, padedanti užkirsti kelią dantų ir dantenų ligoms.

Protinis dantis dygsta kreivai. Ar gali būti, kad dėl jo kreivėja kiti dantys? Ką tokiu atveju reikėtų daryti?

Taip, jeigu dantis dygsta kreivai, yra didelė tikimybė, kad jis stumia šalia esančius ir jie yra priversti slinktis į kitą poziciją. Reikėtų kuo greičiau apsilankyti pas odontologą apžiūrai. Gydytojas atliks reikiamus tyrimus, tiksliai įvertins situaciją ir rekomenduos tolesnius veiksmus.

Kodėl traukiami protiniai dantys?

Poreikis traukti dantis kyla dėl įvairių problemų. Dažniausiai pasitaikantys atvejai, kuomet traukiami protiniai dantys:

  • Protiniai dantys auga netaisyklingai (pakrypę į šoną, į gretimą dantį);
  • Protiniai dantys dėl vietos trūkumo nepasiekia kandimo plokštumos;
  • Aplink protinį dantį vystosi infekcija (perikoronitas), kuri prasideda dėl po „dantenų kapišonu” besikaupiančių maisto likučių ir nekokybiško dantų išsivalymo;
  • Išdygęs protinis dantis sutrikdo normalų sąkandį (kandimo pozicija tampa nepatogi ar net žalinga);
  • Sunku tinkamai valyti išdygusį protinį dantį, todėl atsiranda didelė karieso, gingivito, periodontito ir kitų ligų atsiradimo rizika.
Ar dantų implantai tinka visiems žmonėms?

Absoliučių kontrindikacijų dantų implantacijos procedūrai nėra.

Tačiau yra atvejų, kuomet operacija negali būti atliekama, pavyzdžiui, jeigu pacientas serga ūmia infekcine liga, turi ūmius kardiovaskulinės sistemos sutrikimus, jam diagnozuota piktybinė liga ar nėštumas.

Iškart reikėtų pasakyti, kad tokiam pacientui durys atlikti implantaciją neužsiveria visam laikui. Jam pasveikus ar normalizavus bendrą būklę, o jo gydančiam daktarui leidus, implantaciją galima atlikti.

Kiek trunka dantų implantacija?

Pats dantų implanto įsriegimas trunka apie 20-30 minučių, o su pasiruošimo ir kitais reikalingais papildomais darbais visa procedūra gali trukti iki valandos.

Žinoma, procedūros laikas priklausys ir nuo implantų kiekio. Jeigu jų sriegiama daugiau nei vienas, operacija truks dar šiek tiek ilgiau.

Ar skauda implantuojant dantį?

Jautresni pacientai dažnai bijo odontologinių procedūrų ir mūsų klausia „Ar skauda implantuojant dantį?“.

Galime jus nuraminti, kad dantų implantacijos metu yra naudojami nuskausminamieji vaistai, taigi pacientas skausmo nejaučia.

Po procedūros praėjus kelioms valandoms ir pasibaigus vaistų poveikiui gali imti skaudėti, bet dažniausiai jaučiamas mažesnis skausmas nei po danties traukimo. Šiam atvejui gydytojas visuomet išrašo vaistų ir antibiotikų, kuriuos būtina gerti pagal odontologo nurodymus.

Kokie simptomai jaučiami po dantų implanto įsukimo?

Atlikus dantų implantaciją gali būti jaučiamas nedidelis maudimas, kurį reikėtų malšinti gydytojo išrašytais vaistais. Taip pat gali būti matomas patinimas, kartais atsiranda kraujosruvų žande.

Jeigu visai neturiu dantų, ar įmanoma per vieną kartą atstatyti visus dantis?

Taip, tai yra įmanoma.

Tokiu atveju yra sriegiama 4 implantus kiekviename žandikaulyje ir ant jų tvirtinamas stabilus dantų protezas.

Tokie dantys atrodo kaip tikri ir atlieka tiek kramtymo, tiek estetinę funkcijas.

Ar yra reikalinga kokia nors speciali dantų implantų priežiūra?

Dantų, atkurtų ant implantų, priežiūra niekuo nesiskiria nuo natūralių dantų priežiūros. Jums ir toliau reikės reguliariai valyti dantis, naudoti tarpdančių siūlą bei apsilankyti profesionaliai burnos higienai odontologo kabinete.

Kodėl skiriasi dantų implantų kainos? Kokie yra geriausi dantų implantai?

Dantų implantų kainos priklauso nuo jų gamintojo, kuris gali turėti ilgametę patirtį šioje srityje arba egzistuoti vos kelerius metus. Paprastai rekomenduojama rinktis patikimų ir stabilių įmonių implantus, kurios per daugelį metų jau spėjo ištobulinti savo technologijas. Stebima, kad jų implantai geriau prigyja ir organizmas juos palankiau priima. Įvairūs implantai suteikia skirtingas implantavimo galimybes ir garantijas. Taigi tik pasitarę su savo gydytoju jūs galėsite pasirinkti sau tinkamiausią variantą.

Noriu dėtis implantus. Ar įmanoma iš karto įstatyti laikinus dantis tol, kol bus pagaminti nuolatiniai? Negaliu eiti į darbą be dantų.

Taip, galime pagaminti laikinus dantis ant implantų, kurie jums tarnaus iki to laiko, kai bus pagaminti nuolatiniai dantys. Taip jums nereikės pasirodyti viešumoje be dantų. Laikini dantys atrodys natūraliai ir estetiškai, todėl galėsite drąsiai kalbėti ir juoktis, nebijodami, kad matysis tušti tarpai.

Laikini dantys paprastai gaminami estetinėje zonoje, kuri yra matoma kalbant.

Kokios yra dantų protezavimo kainos? Kaip jas apsiskaičiuoti?

Dantų protezavimo kainos yra labai individualus dalykas. Kiekvienam žmogui jos apskaičiuojamos atskirai, apžiūrėjus dantis, identifikavus problemas ir su pacientu aptarus gydymo būdus.

Dažniausiai kiekvienas problemos sprendimas, ypač dantų protezavimas, turi kelias alternatyvas. Odontologas privalo jas papasakoti kiekvienam pacientui, pateikti jų pliusus ir minusus, o tuomet pacientas nusprendžia, kuris variantas jam yra labiausiai priimtinas. Tik po to yra apskaičiuojama protezavimo kaina.

Mūsų Tauragės odontologijos klinika „IR“ odontologijos namai visuomet remiasi šiuo požiūriu, kuomet pirmiausiai yra apžiūrimas pacientas ir tik tuomet jam yra siūlomos galimos alternatyvos bei jų kainos.